Oasis Medikal
 


Oasis Medikal Avrupa Standartlarında TAK (Temiz Aralıklı Kateterizasyon) amaçlı hidrofilik üriner kateter üretimine Türkiyede ilk başlayan firmadır. Halen hi-slip ve My-cath markaları ile Hidrofilik üriner kateter üretime devam etmektedir.

TAK Temiz Aralıklı Kateterizasyon mesanesini boşaltamayan hastaların idrarını boşaltabilmesi için ispatlanılmış en iyi yöntemdir. İnce esnek bir kateter ile üretra kanalıyla belirli aralıklarla mesaneye girilir ve idrar boşaltılır. Daha sonra kateter çıkarılır ve atılır. Ne kadar sıklıkla TAK yapılacağı kişiye göre değişir. Hastanede yapılacak testler sonucunda doktorunuzun belirleyeceği sıklıkta uygulanır. Ortalama olarak günde 4-6 defa TAK yapılır.

Üretimini yapmakta olduğumuz hi-slip ve My-cath Hidrofilik üriner kateterler, 6 CH - 24 CH arasındaki ebat seçenekleri ile erkek , kadın ve çocuk hastaların kendi kendine kateterizasyon yapmalarını sağlar. hi-slip ve My-cath Hidrofilik üriner kateter tüpü medikal derecede PVC'den üretilmiş olup yüzeyi PVP (Polivinilpirolidon) ile kaplıdır. PVP uzun yıllardan beri ilaç ve medikal endüstrisinde kullanılan insan sağlığına hiç bir olumsuz etkisi gözlemlenmemiş güvenli bir kaplama malzemesidir.

hi-slip ve My-cath Hidrofilik üriner kateter suyla temasından yaklaşık 30 sn sonra yüzeyi kayganlaşıp pürüzsüz bir şekilde uygulamaya hazır hale gelmektedir.

Dışarıdan su temin edilmesine gerek kalmayan hi-slip Plus ve My-cath Plus hidrofilik kateterler, paket içinde bulunan steril su ile hızlı ve güvenli bir şekilde uygulamaya imkan sağlar. Steril su soketi, paket içinde patlatılarak kateterin su ile temasından yaklaşık 30 sn sonra kayganlaşıp pürüzsüz bir şekilde uygulamaya hazır hale gelmektedir. www.oasismedikal.com